GICOR

DOM I OGRÓD

Żeliwne: PALENISKA, GRILLE, PATELNIE, KOCIOŁKI, GARNKI, MEBLE, KRZESŁA, STOLIKI, AKCESORIA

PRODUKTY

KULINARNE

MEBLE

AKCESORIA

*Cała oferta dostępna jest w naszym katalogu produktowym.

DOM I OGRÓD

Gdyby ktoś zastanawiał się nad różnicą między kociołkiem emaliowanym, a bez emalii… Istnieje tzw. „filozofia żeliwa”, która głosi, że tworzywo to charakteryzuje umiejętność wchłaniania i nadawania smaku i aromatu. Często używany kociołek żeliwny potrafi nadać całemu daniu charakterystyczny smak. Tak więc, kiedy potrawę składającą się z tych samych składników ugotujemy w dwóch kociołkach żeliwnych o różnej historii, to będzie ona smakowała inaczej. Zgodnie z opinią specjalistów, żeliwo nie powinno być pokrywane żadną powłoką.

Żeliwne meble ogrodowe: krzesła, stoły oraz akcesoria nadadzą dla ogrodu wyjątkowy charakter oraz ponadczasową i klasyczną formę. Produkty z żeliwa nie tylko są piękne, ale solidne i wykonanie z z dbałością o szczegóły. Naszymi produktami z żeliwa będziesz cieszyć się przez długie lata.

Naczynia żeliwne marki GICOR są zaimpregnowane olejem jadalnym i wypalone w specjalistycznym piecu. Przed użyciem należy je jedynie opłukać bieżącą ciepłą wodą w celu usunięcia ewentualnego kurzu i pozostałych nieczystości.

 

Miejsca, gdzie Żeliwne produkty do domu i ogrodu znajdują zastosowanie:

  • ogrody
  • działki
  • tarasy
  • restauracje
  • kempingi
  • aranżacja wnętrz

Żeliwo jest ZDROWE

Podczas procesu gotowania garnki i patelnie żeliwne nie wydzielają żadnych szkodliwych substancji. Żeliwo pozwala równomiernie rozprowadzać ciepło, dzięki czemu nie następuje duży ubytek wartości odżywczych, a potrawy zachowują szczególny smak i są zdrowsze. Gotowanie w żeliwnych naczyniach wzbogaca nasze potrawy o śladowe ilości żelaza, w związku z czym są szczególnie polecane weganom i wegetarianom.