GICOR

DOM I OGRÓD

Żeliwne: PALENISKA, GRILLE, PATELNIE, KOCIOŁKI, GARNKI, MEBLE, KRZESŁA, STOLIKI, AKCESORIA

PRODUKTY

KULINARNE

MEBLE

AKCESORIA

*Cała oferta dostępna jest w naszym katalogu produktowym.

DOM I OGRÓD

Żeliwne produkty, które mamy w ofercie do domu i ogrodu możemy podzielić na dwie kategorie. Do pierwszej z nich należą meble i akcesoria ogrodowe, czyli stoły, stoliki, krzesła i ławki, ale również obudowy kranów, czy same podstawy stołów. Podobnie jak w przypadku innych naszych produktów, również meble zostały odtworzone z oryginalnych dziewiętnastowiecznych wzorów. Z powodzeniem możemy je ustawiać w przestrzeniach zabytkowych, czy klasycznych ogrodach. Ich zaletą jest jednak również to, że pięknie grają w przestrzeniach współczesnych – można się pobawić kolorem, a szlachetna forma żeliwa szarego odwdzięczy się nam wspaniałym i nowoczesnym wyglądem. Poza walorami estetycznymi meble żeliwne cechuje również szczególna wytrzymałość na warunki atmosferyczne. Dobrze zabezpieczone mogą stać na zewnątrz przez cały rok, bez względu na pogodę.

Drugą kategorią produktów w tym dziale są nasze artykuły do biesiadowania: paleniska ogrodowe, grille, kociołki, patelnie, garnki oraz opiekacze. Czas z przyjaciółmi, lub rodziną spędzony na świeżym powietrzu umilą naczynia żeliwne marki GICOR – zaimpregnowane olejem jadalnym i wypalone w specjalnym piecu  nadadzą twoim potrawom niepowtarzalny smak i aromat. 


Miejsca, gdzie Żeliwne produkty do domu i ogrodu znajdują zastosowanie:

Żeliwo jest ZDROWE

Podczas procesu gotowania garnki i patelnie żeliwne nie wydzielają żadnych szkodliwych substancji. Żeliwo pozwala równomiernie rozprowadzać ciepło, dzięki czemu nie następuje duży ubytek wartości odżywczych, a potrawy zachowują szczególny smak i są zdrowsze. Gotowanie w żeliwnych naczyniach wzbogaca nasze potrawy o śladowe ilości żelaza, w związku z czym są szczególnie polecane weganom i wegetarianom.